Százhalombattai KE – Pécsi VSE

Százhalombattai KE – Pécsi VSE 28 – 29 (14 – 15)

A mérkőzést jól kezdte a csapat a 8.percre már 5-2-re vezettünk, majd a 18.percben már 10-6-ra. Ekkor megakadt mind a támadójátékunk mind a védekezésünk és így alakult ki a 14-15-ös Pécsi vezetés a szünetre.
A második félidő elejét sikerült jól indítani és 2 gólos vezetésre szert tenni. A 48.percben 25-23-ra vezettünk, majd sok hibát elkövetve hamar kiadtuk ezt az előny a kezünkből. 25-26 után már csak futottunk az eredmény után. A végén megpróbált a csapat mindent az egyenlítésért, de ez már nem jött össze.

SZKE: Horváth – Mogyorósi 6, Tass 1, Kreisz 3, Kővári 4, Pap 3, Garajszki.
Róth, Kurán – Laurinyecz, Tóth 4, Bálint, Gyurcsovics, Kónya 6, Fiar, Dósa 1.
Edző: Kovács Gergely

Edzői értékelés:
Tragikusnak mondható vereséget szenvedtünk a riválisok ellen hazai pályán. Nagyon fontos mérkőzés volt a bajnokság kimenetelét tekintve, de sajnos nem tudtunk élni a lehetőséggel. Minden adott volt ahhoz, hogy győzelmet érjünk el, de nem tudtuk átlépni saját árnyékunkat. Kritikus szituációkban fegyelmezetlenek voltunk ez okozta a verségünket. Sajnos nagyon súlyos helyzetben hoztuk magunkat.