Győzelem Dabason !

Dabas KC VSE U23 – Százhalombattai KE 26:29 (17:15)

Vasárnap a Dabas U23-as csapatához látogattunk. Az előző két mérkőzést elvesztettük , így fontos volt hogy győzelemmel zárjuk ezt a mérkőzést.

Az első félidőben fej-fej mellett haladt a két csapat elől továbbra sem volt problémánk a gól szerzéssel, de hátul továbbra sem tudtunk hatékonyan védekezni. 15.percben 9-9 volt az állás, ekkor megállt a támadójátékunk és hátul továbbra sem tudtunk stabilak maradni. Félidőre 2 gólos hátránnyal vonultunk az öltözőbe.
A második félidőben aztán megfordultak a dolgok és végre elkezdtünk úgy védekezni ahogy azt már éveleje óta várjuk magunktól. Kapus csere is bejött és Nagy Dominik nagyon jó teljesítményt nyújtott a kapuban. A 38.percben ki is egyenlítettünk (19-19). Elől minden posztról eredményesek tudtunk maradni és meg is fordítottuk az eredményt, 48.percben már 24-22-re vezettünk. A mérkőzés végéig a vezetésünket megtudtuk őrizni és 29-26-ra nyertünk.

SZKE: Pásztor(k) – Minárovits 3, Fiar 1, Kónya 4, Tarjányi D. 2, Pap 13(7), Koncsár 3.
Cs.: Nagy(k) – Tarjányi P., Kedves 1, Bálint 1, Veres, Rádler, Smid, Tóth 1.
Edző: Kovács Gergely