Magabiztos győzelem a Dunaharaszti ellen !

Százhalombattai KE – Dunaharaszti MTK 33:19 (18:11)

Október 19.-én hazai pályán fogadtuk a Dunaharaszti MTK csapatát. Két olyan csapat találkozott, ahol a cél az NBI/B-be való feljutás, bár mindkét együttes hibázott már az eddig lejátszott fordulók során, így nagyon fontos volt a 2 pontot sorsa.

Az első félidőt úgy kezdtük, ahogyan Dabason befejztük kemény védekezéssel ennek biztos alapot adott a kapuban Nagy Dominik is folytatva jó szereplését. Már a mérkőzés elején sikerült meglépnünk 4-1-re, bár ekkor még a dunaharaszti csapata tudott válaszolni és 9.percre 5-4-re felzárkózott. A 10.perctől kezdve ellenállhatatlanul támadtunk Tóth Bálint nagyszerű napot fogott ki és rendre betalált átlövésből,míg Pap Ádám magabiztosan értékesítette a kiharcolt 7 métereseket és indulásokból volt eredményes. A félidő utolsó 10 percében Kónya Balázs góljaival tartottuk a kiharcolt különbséget és a félidőre 6 gólos vezetéssel vonulhattunk pihenőre.

A második félidőre egyértelmű volt a cél, megtartani a vezetést és minél nagyobb arányú győzelmet elérni. Ennek megfelelően kezdtük a második félidőt is, megvolt a kellő motiváltság védekezésben és a jó kapus teljesítményt Nagy Dominik továbbra is biztosította. Már az első 5 percben 3-0-val kezdtük a félidőt és a 41.percre már 23-13 volt az eredményjelzőn. A 45.perc környékén már látszodott a dunaharaszti csapatán, hogy ezt a mérkőzést elengedték, innentől kezdve tovább nyílt az olló a két csapat között a mérkőzés végéig. Nálunk mindenki kapott lehetőséget a játékra, még a benevezett ifi játékosaink is jutott pár perc. A végére 14 gólos győzelemmel fejeztük be a mérkőzést, ahol mindenki aki pályára lépett hozzá tudott tenni ehhez a sikerhez.

SZKE.: Nagy(k) – Pap 9(5), Tarjányi D. 1, Kónya 4, Tóth 8, Minárovits, Bálint 2.
CS.: Pásztor(k) – Tarjányi P. 2, Kedves 3, Veres, Rádler, Fehér, Koncsár, Keresztes, Fiar 4.

Mérkőzés alakulása: 5.perc 4-1, 9.perc 5-4, 12.perc 8-4, 18.perc 12-5, 21.perc 14-7, 27.perc 16-10, 30.perc 18-11, 35.perc 21-11, 41.perc 23-14, 49.perc 25-15, 55.perc 28-17, 60.perc 33-19.